Spôsoby odstraňovania okenných fólií

Ako bolo vysvetlené v našich predchádzajúcich článkoch, inštalácia okennej fólie má mnoho výhod : tepelnú ochranu , redukciu oslnenia, tepelnú izoláciu … Prichádza však čas, kedy možno budete chcieť okennú fóliu odstrániť z rôznych dôvodov, ako napr. zostarnutie alebo sa vám už nepáči vzhľad.

Je zložité odstrániť okennú fóliu?

Existuje niekoľko spôsobov, ako odstrániť fóliu z okien. Odstránenie môžete vykonať sami alebo ho nechať vykonať profesionálnemu inštalatérovi. Po prvé, budete musieť odstrániť samotnú fóliu a po druhé odstrániť lepidlo. Odstránenie fólie bude viac-menej jednoduché v závislosti od typu fólie, ktorá je na vaše okná nainštalovaná. Pri odstraňovaní fólie buďte opatrní, aby ste zabránili rozbitiu a prilepeniu malých kúskov fólie na okno. Odstránenie okennej fólie môže chvíľu trvať, takže buďte trpezliví! Cieľom je odstrániť čo najviac lepidla s fóliou. Zostane tak len malé množstvo lepidla, ktoré sa odstráni vhodnými prípravkami. Po odstránení fólie a lepidla z okna bude potrebné okno vyčistiť, najmä ak plánujete hneď potom nainštalovať novú fóliu. Prečo by sa to malo robiť? Pretože existuje riziko, že pri inštalácii novej lepiacej fólie na nej zostanú zvyšky častíc lepidla alebo prachu, ktoré by mohli vytvárať vzduchové bubliny.

Ako odstrániť okennú fóliu z vášho okna?

Prvá vec, ktorú musíte urobiť, je jemne odlepiť kúsok fólie z rohu skla. Cieľom bude samozrejme odlepiť ho za pochodu, ale pravdepodobne na to budete potrebovať nejaké nástroje. Hlavnou metódou odstraňovania fólie je použitie tepla na roztavenie lepidla z fólie, napríklad pomocou teplovzdušnej pištole, sušiča vlasov alebo spreja. Od rohu skla, ktorý ste predtým chytili zahrejte nové oblasti lepidla, aby ste ho odstránili.

Ako odstránim zvyšky lepidla po odstránení okennej fólie?

Po odstránení okennej fólie, ako je vysvetlené vyššie, budete musieť odstrániť všetky zvyšky lepidla, ktoré priamo nezmizli. Solar Screen ponúka tekutý produkt s názvom RIGHT-OFF a SPRAY N GONE, ktorý odstráni všetky zvyšky lepidla v priebehu niekoľkých minút. Zistite viac v našej brožúre o nástrojoch. Na odstránenie zvyškov lepidla môžete použiť aj škrabku na okná a mydlovú vodu.

Zmodernizujte svoje komunikačné techniky pomocou zadnej projekčnej fólie
Potrebujete zabezpečiť zrkadlá na verejných miestach? Rozhodnite sa pre fóliu na ochranu zrkadla

Prečítajte si: