Potrebujete zabezpečiť zrkadlá na verejných miestach? Rozhodnite sa pre fóliu na ochranu zrkadla

Niektoré verejné miesta s množstvom zrkadiel (športové haly, tanečné sály atď.) musia byť čo najbezpečnejšie. Rozbité zrkadlo v dôsledku nárazu, výbuchu alebo požiaru môže vážne zraniť veľa ľudí. Túto úroveň bezpečnosti dokonca vyžaduje regulácia. Ochranná fólia na zrkadlá SOLAR SCREEN® je špeciálne navrhnutá tak, aby zvyšovala odolnosť okien a zrkadiel, čím predchádza poraneniam od črepín skla.

Aké sú výhody fólie na ochranu zrkadla?

Posilňuje pevnosť zrkadla

Bezpečnostné fólie poskytujú vďaka špeciálne vyvinutej lepiacej časti dodatočnú vrstvu sklu a zrkadlám. V prípade nárazu do predmetu alebo pri výbuchu absorbujú energiu vytvorenú úderom a výrazne znižujú rázovú vlnu. Tým sa zvýši odpor zrkadla.

Chráni pred úlomkami skla

Po nanesení vytvorí fólia na ochranu zrkadla neviditeľnú, silnú a podpornú membránu. Ak sa zrkadlo rozbije, pridrží rozbité sklo a udrží ho na mieste. S rozbitým sklom sa vytvorí „hviezda“, no črepy sa nerozbijú ani v prípade výbuchu či požiaru. Toto lepidlo na ochranu zrkadiel zabraňuje rozptýleniu ostrých hrán, čím zachováva bezpečnosť osôb a zariadení.

Nemení vzhľad zrkadla

Táto lepiaca fólia sa nanáša na zadnú stranu zrkadiel . Pôvodný charakter materiálov nie je nijako zmenený.

Vyhýba sa potrebe tvrdeného skla

Lepiaca fólia na zrkadlá je ideálna pre verejné priestory so zrkadlami (športové haly, tanečné kluby, výstavné siene, výťahy, nočné kluby atď.). Vyhnete sa tak inštalácii tvrdeného skla, ktoré je tiež veľmi robustné, no nevýhodou je, že spôsobuje nepekné optické deformácie. Lepiaca zrkadlová fólia SOLAR SCREEN® spĺňa najprísnejšie bezpečnostné normy. Jeho požiarna odolnosť znamená, že fólia bude horieť bez vytvárania alebo šírenia plameňov. Zabráni tiež rozbitiu filmu pri vysokých teplotách. Povinné ochranné lepidlo na verejných miestach Na verejných miestach a v zariadeniach prijímajúcich návštevy je povinné zabezpečiť zrkadlá. Ide najmä o športové haly, tanečné sály, zdravotné strediská, plavárne, výťahy atď. Predpisy vyžadujú, aby zrkadlá boli odolné voči nárazom a bezpečné v prípade rozbitia. Ochranná fólia na zrkadlo je špeciálne navrhnutá tak, aby poskytovala túto ochranu a bola v súlade so zákonom.

Ako nanesiem fóliu na ochranu zrkadla?

Ochranná fólia zrkadiel je aplikovaná na zadnú stranu zrkadiel na čírej strane. Aplikácia je veľmi jednoduchá a rýchla. Fólia je samolepiaca a nanáša sa technikou takzvaného mokrého lepenia:

  • dôkladne navlhčite povrch skla
  • naneste lepiacu stranu a potom vodu vtierajte škrabkou
  • 24 hodín neskôr je vaše zrkadlo v bezpečí
Spôsoby odstraňovania okenných fólií
Dizajn okenného skla pre kancelárie

Prečítajte si: