Okenné fólie ako alternatíva ku klimatizácii

Spoločnosti neustále bojujú so znižovaním nákladov a najmä nákladov na energie. V lete, keď je horúco a v otvorenom priestore alebo kancelárii je veľa ľudí, je klimatizácia zvyčajne jediným riešením, ako znížiť teplotu. V tom prípade musíte nájsť alternatívu ku klimatizácii. Solar Screen to pre vás našiel: fólia na okná.

Prečo je lepiaca fólia dobrou alternatívou ku klimatizácii?

Keď hovoríme o inštalácii okennej fólie v podniku, máme tendenciu si predstaviť, že to bude tónovaná fólia, ktorá zatemní miestnosť. Toto nie je ten prípad! Sortiment okenných fólií Solar Screen je veľmi široký, od tmavých fólií cez farebné až po ultrapriehľadné fólie. Bez ohľadu na to, aký odtieň si vyberiete, pomôžu vám vyhnúť sa používaniu klimatizácie a teda šetriť energiu po celý rok.

Aké sú výhody okennej fólie oproti klimatizácii?

Okenné fólie sú skvelým šetričom energie a skutočnou alternatívou ku klimatizácii. Ich úlohou nie je chladiť vaše priestory, ale jednoducho zabrániť ich prehriatiu. Okenné fólie majú oproti klimatizácii ďalšie výhody:

  • Lepiaca fólia zvyšuje energetickú účinnosť vášho zasklenia
  • Nižšie náklady na inštaláciu
  • Okenná fólia vyžaduje malú údržbu v porovnaní s klimatizačným systémom

Okenná fólia znižuje slnečnú energiu

Protislnečná fólia zabraňuje prenikaniu slnečných lúčov cez sklo a tým prehrievaniu vašej kancelárie, preto je fólia dobrou alternatívou ku klimatizácii. Niektoré solárne fólie môžu znížiť slnečnú energiu až o 80 %. To znamená, že vaše kancelárie a zamestnanci sú chránení pred teplom a škodlivými UV lúčmi slnka.

Okenné fólie zvyšujú produktivitu

Inštalácia okennej fólie môže tiež zlepšiť produktivitu vašich zamestnancov a ich pohodlie. Kým klimatizácia zabezpečí požadovanú teplotu, okenná fólia má okrem alternatívy ku klimatizácii, najmä v kanceláriách, mnoho ďalších využití.

Ako už bolo spomenuté vyššie, okenná fólia zlepšuje tepelnú pohodu (odvádzaním tepla v lete alebo jeho zadržiavaním v zime ). Znižuje však aj odlesky , ktoré sú hlavným zdrojom nepohodlia pri práci v blízkosti okna, najmä na obrazovke.

Bezpečnostná okenná fólia pre budovy
Nebojte sa nárazov na vašu karosériu s ochrannou fóliou

Prečítajte si: