Ako znížiť spotrebu energie v budovách ?

Chcete sa vyhnúť nadmernej spotrebe energie vo vašich budovách, kanceláriách alebo priestoroch? Existuje mnoho spôsobov, ako znížiť účet za energiu počas celého roka. Distribútor fólii značky Solar Screen vám predstaví jeden z najjednoduchších a cenovo najefektívnejších spôsobov zníženia spotreby energie v budovách: termo-izolačné okenné fólie.

Spôsoby zníženia spotreby energie v budovách

Existuje mnoho spôsobov, ktoré je možné realizovať, aby sme znížili účet za energie, ako napr.

  • Ak je to možné, minimalizujte umelé osvetlenie a uspokojte sa s denným svetlom
  • Nainštalujte programovateľný termostat
  • Prispôsobte svoje osvetlenie moderným technológiám
  • Identifikujte a eliminujte fantómové záťaže (toto je elektrina spotrebovaná elektronickými zariadeniami, keď sa nepoužívajú)

Je dôležité znižovať spotrebu energie, ale aj vzdelávať svojich zamestnancov o spôsobe spotreby energie v budovách. Jedná sa o prístup k budove, teda pohľad na zariadenia, ale aj kultúru zamestnancov s ohľadom na energetickú problematiku. Najlepší spôsob, ako dosiahnuť výrazné úspory na účte za energiu, je zhodnotiť tieto rôzne aspekty. Vyššie uvedené príklady sú činnosti, ktoré je potrebné vykonávať každý deň, aby sa dosiahli dlhodobé účinky avšak predstavujeme Vám úplne iné riešenie: termo-izolačnú fóliu na okná.

Termo-izolačná okenná fólia: riešenie pre zníženie spotreby energie

Ak chcete maximalizovať energetickú účinnosť počas celého roka, je nevyhnutné vybrať si vysokokvalitnú okennú fóliu. Tu sú spôsoby, ako fólia ovplyvňuje vaše účty za energiu a úroveň pohodlia ľudí v závislosti od ročného obdobia:

  • V lete okenná fólia odráža UV žiarenie a odvádza až 80 % slnečnej energie. Menej používate klimatizáciu a tým znižujete spotrebu energie.
  • Úspora energie pri vykurovaní v zime, kde fólia svojím špeciálnym zložením odráža tepelnú energiu späť do interiéru
  • Blokovaním UV žiarenia tiež znižujú oslnenie a vyblednutie. Naďalej si však môžete užívať prirodzené svetlo.

Termo-izolačná fólia dokáže v zime znížiť tepelné straty až o 33 %.

Rad lepiacich fólií Solar Screen je veľmi rôznorodý z hľadiska dizajnu a výkonu v závislosti od vašich potrieb. Na fólie je aj niekoľkoročná záruka! Chcete sa dozvedieť viac o našich produktoch a o tom, ako vám môžu pomôcť znížiť spotrebu energie? Kontaktujte nás.

Riešenie, ako znížiť účet za kúrenie a spotrebu energie
Úspora energie v kancelárii: solárna fólia ako izolačné riešenie

Prečítajte si: